עכשיו באתר

"אבא, מי זה רבי נחמן מברסלב?" | הכרך על רבי נחמן בסדרת "עם הספר"

בשנת תשס"ט (2009) הוציאה "ידיעות ספרים" (ההוצאה לאור של "ידיעות אחרונות"), כרך מיוחד בסדרת "עם הספר", שכולו מוקדש לרבי נחמן מברסלב.

ההוצאה בחרה להקדיש לרבי נחמן כרך נפרד שלם, למרות שלא נהגה כך בחכמי ישראל אחרים מתקופתו. שלא כמו ברוב הכרכים האחרים שבסדרה, עריכת תוכן הספר נמסרה ע"י הוצאת "עם הספר" למכון אב"ן שתיה, והמבואות וההקדמות בספר נכתבו על ידי הרב עופר גיסין מצוות המכון. כך, הכרך הזה מייצג את הספר כפי שנלמד ע"י "האנשים של הספר", אותנטי ואמוני כפי שרואים אותו "מבפנים".

בספר יש לקט נבחר של תורת ושיחות של רבי נחמן מברסלב מהספרים ליקוטי מוהר"ן ושיחות הר"ן, ומהדורה מלאה של ספר סיפורי מעשיות. זאת בנוסף למבוא נרחב בן עשרות עמודים על רבי נחמן מברסלב, תולדות חייו, ועיקרי משנתו והדרכותיו, ועוד מבואות קצרים לכל חלקי הספר.

כרך זה של "עם הספר" פורסם באופן מסיבי במודעות של עמוד שלם בעיתונים הנפוצים ביותר בארץ, ובכתבות רבות בעיתונים ובאתרי אינטרנט. הספר עורר ענין רב בכל חלקי החברה בישראל, והפרסום עודד הרצאות וערבי עיון על רבי נחמן מברסלב במועדוני סטודנטים, סינמטקים ומקומות אחרים.

יותר מעשר שנים לאחר הוצאת הספר, ניתן עדיין לרוכשו באתר "עברית".

הירשמו לקבלת עדכונים על תוכן חדש באתר במייל

אנחנו לא שולחים ספאם! (רק עדכון שבועי על תוכן חדש באתר)

עשו מנוי לקבלת חוברת במייל על פרשת השבוע

ראה גם

חודש תשרי: תמיכה וחיבוק

כתוב בתורה "ושמחת בחגך והיית אך שמח". רק שמח, בלי שום חשבונות והתחכמויות. אוכל ושותה וישן ומטייל בסוכה (שו"ע או"ח תרל"ט). חי, אנושי, פשוט – בשמחה.